Většina lidí neumírá na své zdraví, ale na své léky.

Pixmac000002036081

Sport prospívá zdraví

green-apple

Čistota půl zdraví

Nemusíte chodit do fitka. Budujte svaly pomocí pneumatiky!

Myslíte si, že pokud chcete budovat svalovou hmotu, tak musíte chodit do fitka? Omyl, ty doby jsou už dávno pryč. Existuje tolik způsobů, jak se dostat do kondice nebo potrápit své tělo. A jedním z nich je taky cvičení s pneumatikou. To se využívá především při  takzvaných “workoutech” (z anglického slova workout - cvičení venku). Pod tímto pojmem si představte cvičení s běžným vybavením doma nebo venku. To znamená, že necvičíte s činkami a na posilovacích strojích jako ve fitku. Naopak, využíváte třeba průlezek venku, hrazd nebo právě pneumatik. Tímhle cvičením člověk zapojí úplně jiné svalové skupiny a dostane vás do kondice mnohdy líp než cvičení pod benchem.

traktorová pneumatika

 

Pokračovat ve čtení

Co je to whey protein a proč jej používat?

whey protein

Každý sportovec, který tvrdě trénuje, potřebuje svému tělu dodávat kvalitní proteiny. Tzv. whey protein je syrovátkový koncentrát obsahující velké množství bílkovin. Kromě regenerace svalů při fyzicky náročném tréninku napomáhá také jejich růstu.

Syrovátkový koncentrát whey protein vzniká vysrážením kasein v kravském mléku, čímž se vytvoří tvarohovitá hmota a tekutina - syrovátka. Z ní se pak vyrábí koncentráty, které obsahují až 90 % bílkovin a minimální množství tuku.

Díky svému složení je whey protein ideální pro výživu svalů každého sportovce. Napomáhá regeneraci unavených svalových vláken, zvyšuje jejich objem a podstatně zkracuje dobu potřebnou pro regeneraci. Tyto druhy proteinových přípravků navíc obsahují nejrůznější doplňky, které zabraňují nežádoucím katabolickým dějům ve svalové tkáni. Pečlivě vybudovanou svalovou hmotu tím pádem jen tak neztratíte.

Sportovní povrch

Rádi si zahrajete tenis, nohejbal, fotbal, nebo necháte své děti vyblnout na dětských hřištích? Všechny tyto činnosti by se neobešly bez sportovních povrchů. Víte třeba, že k nim patří tartan, antuka, asfalt a mnohé další? Každé sportoviště by mělo být ohraničené, aby dané sportovní povrchy netrpěly. Tyto povrchy jsou navrženy tak, aby odolávaly povětrnostním vlivům, byly odolné vůči tuhým mrazům i velmi vysokým teplotám a slunečním paprskům. Pak mohou sloužit svému účelu desítky let.
O udržování sportovních povrchů, jejich úpravu a zabezpečení se pak starají specializované firmy. Mezi ně patří i společnost Gold Return s.r.o., ježe je profesionálem ve svém oboru a kromě zmíněných činností se stará i o údržby trávníků.

Komplexní nabídka realizace sportovišť

Společnost Goldreturn se specializuje na výrobu víceúčelových hřišť tzv. „na míru“, myšleno nejen rozměrově, ale zejména co se týče správné volby sportovního povrchu, oplocení a doplňkového vybavení. V rámci svých služeb je společnost Goldreturn schopna zajistit projektovou dokumentaci od stupně zadávací studie až po vypracování kompletní PD pro stavební povolení. Zároveň nabízí komplexní služby běžné i střednědobé údržby.

Pokračovat ve čtení

Každý sport potřebuje kvalitní povrch

Příkladem, jak je důležité mít kvalitní povrch pro daný sport bylo podceněné MS v hokeji 2005 ve Vídni. Pomalu roztátý led nedovolil hráčům předvést to nejlepší, co v nich je. To stejné platí pro fotbalisty, když při se při zápase spustí liják. A jelikož je dnes čím dál větší poptávka po sportovních příležitostech, je třeba mít k dispozici spolehlivou firmu, která zajistí jak pečlivou realizaci tak i následnou regenerační službu pro sportovní povrchy. Zejména povrchy umělé trávy dostávají hodně zabrat. Zjistěte, jak se dá efektivně pečovat o sportoviště!

Hledáte posilovnu v Praze?

 

Chcete zhubnout přebytečná kila, zformovat postavu nebo se prostě jen cítit fit? Je spousta způsobů jak realizovat svoje plány o vysněné postavě a vytrénované fyzičce. Jedním z těch míst, kde se vaše sny mohou stát skutečností je posilovna Praha 10. Návštěva moderně vybavené posilovny s příjemnou atmosférou může být váš první krok k dokonalé postavě a zdravějšímu životnímu stylu. Profesionální přístup zdejších trenérů je velkou motivací k překonávání vlastních hranic a začátek nového, především zdravějšího života. Vybavení posilovny potěší nejenom začátečníky, ale také zkušené návštěvníky a závodníky.

Pokračovat ve čtení

Joomla SEF URLs by Artio